Testida tuleb optimaalset söövitusaega:
  • akvatinta rastrile
  • joonsöövitusele
  • pooltoonidele (ei vaja akvatinta rastri kasutust kuna kujutis on digitaalselt rastriliseks tehtud)
  • pidevtoonidele (foto positiiv, mis sisaldab halltoone, valget, musta ja üleminekuid ning sulandusi.)
Alustasime suure hooga kohe piltidega kuid pärast mitmeid segaseid tulemusi olen aru saanud, et ega ilma korralike ja korratavate testribadeta ei saa. Komistuskiviks on osutunud ka ilmuti, mis kehva eeltöö tulemusel sisaldas lõpuni lahustumata pesusoodakristalle. Ilmutusvanni kallamisel muutus grammi täpsusega valmistatud segu kontsentratsioon ning sõi plaadi emulsioonist tühjaks.
Erinevate inimeste õpetusi lugedes leidsin, et meie masinaga sobib kõige paremini Henrik Bøegh juhend.

Kasutan ImageOn kilet ning olen seda märglamineerinud (VIDEO) vanade offsettplaatide kasutamata küljele. Lamineerin küll hämaras ruumis, mitte nagu päikselises videos :)

Hetkeseisuga parimad tulemused on näha alloleval fotol. Numbrid tähistavad mitte sekundeid vaid Light Unit'seid, mida antud masin võimaldab valida. Ilmselt on akvatintarastriga  must pind võimalik saavutada  0,9 LU abil. Kuid see tulemus tahab veelkordset kinnitust.

Testribad

Ilmutitesti tulemused on näha alloleval fotol:



Kuna mõned juhendid räägivad, et plaati võiks õrnalt silitada/agiteerida ja teised jälle, et tuleb plaat rahulikult lahusesse jätta, proovisin mõlemat varianti. Kaks viimast plaadiribakest on siis ise segamatult ilmutunud - põhiline erinevus paistab olevat selles, et 0,8 LU /valgus ühiku) juures on emulsioon mõningal määral säilinud ja hoiab tooni.