EST
helen tago  •  02. mai, 2017

Neljavärvitrükk - Printcard Wrocław

Kõik fotod: Helen Tago

Sel aastal sain niikaugele, et jõudsin valmis ja saatsin õigeks ajaks ära 11 tõmmist Poolas toimuvale postkaardivahetusele Printcard Wrocław. Üks tõmmis jääb korraldajatele ja osaleb Varssavis näitusel, ülejäänud jagatakse osalejate vahel nii et millalgi saabub ka mulle pakk 11. tõmmisega!
Kajastan siinkohal veidi töö tehnilist poolt.
Loe lisaks
helen tago  •  20. sept, 2016

London Print Studio - fotopolümeri kursus

Septembris õnnestus mul osaleda London Print Studio korraldatud ühepäevasel fotopolümeri kursusel. Seni olen tegelenud fotopolümerkilega sest materjali tundmaõppimine on kulukas ja kile hind võrdlemisi soodne. Valmis fotopolümerplaadid on tunduvalt kallimad aga annavad ka teistsuguse tulemuse. Sumedama ja tundliku tonaalsusega.

Kui keegi on lähiajal Londonisse minemas siis annan hea meelega ära ühe kinkekaardi mis kehtib 16. detsembrini ja võimaldab 3 tasuta töötundi London Printmaking Stuudios :)

Foto Helen Tago
Loe lisaks
helen tago  •  07. sept, 2016

Muhu graafikalaagri ülevaatenäitus

helen tago  •  29. juuni, 2016

Muhu Print 2016 - kokkuvõte


Korraldavad Britta Benno (brittabenno@gmail.com) ja Lembe Ruben (lembe.ruben@gmail.com)

Muhu Print on väga tänuväärne üritus. Nädal koosolemist, uusi tutvusi, teiste töövõtete nägemist on innustav. Askeetlikud tingimused sunnivad leidlikusele ning kokkuhoiule.
Loe lisaks
helen tago  •  28. juuni, 2016

Fotopolümer ilma fotota

Fotopolümerfilmi saab kasutada ka ilma fotokujutiseta. Võib kilele joonistada markeri, tušši, akrüüliga või kasutada šabloonina kuivatatud taimi vms.


Testplaadil on kasutatud kilele prinditud fotot ja teksti, markerit ja kuivatatud taimi. Valgustusaeg 15 sekundit. Loe lisaks
helen tago  •  28. juuni, 2016

Fotopolümerist näituse /Vabaduse väljak/ näitel

Näitusele Vabaduse galeriis jõudsid 5 pilti - tehniliselt fotopolümerkile, mis lamineeritud vasele. Fotopolümer on laia kasutusvõimalusega ja seda võib teha väga mitmel erineval moel. Tulemus sõltub igast etapist.


Loe lisaks
helen tago  •  29. mai, 2016

Töökäik iselamineeritud fotopolümerplaadiga

Kuna plaadi valgustamise aeg sõltub valgusallika võimsusest ja kaugusest siis siinkohal toon ära ainult põhitõed sest muu on individuaalne. Väga tähtis on vaakumlaua olemasolu. Kvaliteetse kujutise saamiseks on väga tähtis, et kujutisega kile ja plaat oleksid valgustamise ajal täielikult üksteise vastu pressitud.
Loe lisaks
helen tago  •  31. okt, 2015

Fotopolümer kile - plaadi ettevalmistus Image On ja DK UV kile näitel

Kile kasutamisel on mitmeid eeliseid - see on odavam kui valmis plaadid (Toyobo, Solarplates). Seda on kerge lõigata. Suuremale plaadile saab lamineerida kile vaid mõnda kindlasse soovitud kohta jne.
Kile ei talu temperatuure üle 25 kraadi ega UV valgust. Seda oleks hea hoida külmikus nagu ka ettevalmistatud plaate.

Loe lisaks
helen tago  •  15. okt, 2015

UV söövituse uus algus


Alates UV masina (NuArc FT26V3UP) õnnelikust ateljeesse jõudmisest 2014 aastal, varuosade-vahendite hankimisest ja remondist on kulunud palju aega. Nüüd viimaks olen jõudnud niikaugele, et võib tööle hakata.
Loe lisaks
helen tago  •  11. aug, 2015

Muhu Print 2015

Ungari Instituudis (Piiskopi 2)
10. augustist 11. septembrini.

Näitus võtab kokku eri põlvkondade ja nelja rahvuse nädalase graafikafluidumi. Graafikanädal toimus Muhus A. I. Kunstitalus 20.-26. juulini 2015. Üksteist vastastikku inspireerides tehti sügavtrükki - nii klassikalisi kui ka uuemaid, Eestis vähelevinud tehnikaid. Helen Tago-Mullaste tutvustas söövitust elektrivooluga, Piia Lehti juhendas koopiasöövitust ja pritsitavat akvatintat.
Vaseplaadil söövitusid graafika piirid ja selginesid graafika võimalused praeguses kunstipildis.

Uudistes: Raadioklipp
Kultuuriuudistes

Loe lisaks